Avengers Wojna bez granic
Avengers: Wojna bez granic – co warto wiedzieć o filmie
7 sierpnia, 2018
Mission Impossible - Fallout 3 fakty o filmie
Mission Impossible – Fallout 3 fakty o filmie
21 sierpnia, 2018

Mamma Mia 2: piosenki – jakie utwory zespołu ABBA usłyszymy?

Mamma Mia 2 piosenki - jakie utwory zespołu ABBA usłyszymy

W polskich kinach pod koniec lipca pojawiła się druga odsłona muzyczno-filmowego hitu “Mamma Mia”. Kontynuacja ekranizacji “Mamma Mia” z 2008 roku to kolejna szansa na przypomnienie sobie wspaniałych piosenek szwedzkiego zespołu ABBA. Jakie piosenki kultowego zespołu usłyszymy w filmie “Mamma Mia 2: Here We Go Again”?

Kultowe piosenki zespołu ABBA

W musicalu “Mamma Mia 2: Here We Go Again” nie zabraknie przyjemnych muzycznych wrażeń. Po raz kolejny w filmie będziemy mieć okazję usłyszeć utwór “Mamma Mia”, jeden z najbardziej rozpoznawalnych singli zespołu. Mimo upływu czasu, piosenka cieszy się nadal ogromną popularnością, także wśród młodszego pokolenia. Utwór ma ponad 144 milionów wyświetleń na YouTube! Tym razem usłyszymy go w musicalu w nowszej, ulepszonej wersji.

Jednym z hitów, który będziemy mogli usłyszeć podczas filmu to “Angel Eyes” – utwór z szóstego albumu Vouiez-Vous. Podczas poznawania losów bohaterów pojawi się także utwór “When I kissed the teacher” – pierwszy utwór na płycie Arrival z 1976 roku. Nie zabraknie też “Waterloo”.

W filmie “Mamma Mia 2” usłyszymy także singiel zespołu Abba „Fernando”, który nie został wydany na żadnym albumie, a został nagrany w 1975 roku. Z kolei hit zespołu ABBA “I wonder” pojawił się na oficjalnej płycie z muzyką do filmu “Mamma Mia 2”, lecz nie usłyszymy go podczas trwania musicalu.

Muzyka idealnym dopełnieniem fabuły

“Mamma Mia 2: Here We Go Again” to jedna z najbardziej oczekiwanych premier filmowych tego roku. W musicalu zobaczymy po raz kolejny Sophie (w tej roli Amanda Seyfried), Rosie i Tanyę, a w szczególności jej matkę – Donnę, a także trzech ojców: Sama, Billa i Harry’ego.

Poznamy losy młodej Donny, w którą wcieli się niezastąpiona Meryl Streep. Zobaczymy jej historię młodości, w tym także okoliczności poznania jej trzech chłopaków. Właśnie dlatego muzyka stanowi tutaj nieodłączny element fabuły filmu. Kontynuacja musicalu z 2008 roku po raz kolejny przypomni nam utwory lat ‘70 i przeniesie nas w czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok